Väikestel tüdrukutel on üks igavesti vahva iga, kus paljud unistavad kõige kirjumatest, tüllirikkamatest, sädelevamatest keerukleitidest. Midagi muud selga panna? Emme, mis mõttes?
Mis asi see keerukleit siis on? Ikka selline kleit, millega korralikult keerutada saab ehk siis rataskloššiga kleit. Eriti hea, kui veel kroogitud ka (näiteks tülli puhul). Et see keerukleit siiski ka mingil määral praktiline oleks (emade ja lasteaiaõpetajate rõõmuks) on seda hea teha trikotaažist. Siis saab laps selle ise ilusti selga ja ära ning pole ka suurt triikimisvaeva ning kombeka sees kortsu minemise muret. Mitte et trikotaaž üldse ei kortsuks – aga näeb igal juhul enamasti täitsa ok välja. Kui veel kirju muster ka valida, siis ei paista iga plekike ka välja – söögid ja joonistustunnid…
Et väikesed tüdrukud aina rohkem keerutada saaksid, otsustasin teiega jagada tasuta keerukleidi lõiget suurusele 104.
Lõikest
Lõige on mõeldud trikotaažkangale (u. 200g m2). Lõige on lühikese varrukaga kleidile. Lõikefailist leiad esidetaili, seljadetaili, varruka ning seeliku ülemise osa (seelikudetailile tuleb ise soovitav pikkus anda, soovitused on ka lõikel olemas).
Esi- ja seljadetail lõigatakse murdejoonel – kui kasutad mustriga kangast jälgi mustrisuunda ja paigutust.
Seelik lõigatakse kas ühes tükis (lõige on antud 1/4 seelikust) või kahes osas küljeõmblustega (kui tegu on suunaga mustriga). Seeliku välja lõikamist kajastan ka laste kloššseeliku õmblemise postituses.
Lõikel on vööjoon tõstetud umbes 2cm, et jäätist täis kõht kohe välja ei paistaks. Kui soovid, et seelik algaks täpselt vööjoonel pikenda kehaosa (mõõda lapse seljapikkus 7ndast kaelalülist kuni vööjooneni ning kanna see lõike seljadetailile – seejärel ühtlusta esidetailiga).
Lõike saad alla laadida SIIT!
Kangakulu
Lõige on mõeldud puuvillatrikotaažile (umbes 200g/m2). Soovi korral varu juurde sobivas toonis soonikut kaelakaare kandi jaoks (võid kantida ka varrukaotsad).
Kangakulu 104 suurusele on umbes 90cm.
Õmblemine
Õmblemiseks kasuta overlok masinat või trikotaažipistet tavamasinal. Palistamiseks kattemasinat või topeltnõela tavamasinal. Tavamasinal õmmeldes kasuta trikotaažinõela.
• Õmble õlaõmblused
• Kandi kaelakaar (kui kasutad kattemasin+kantimishuulik jäta esialgu 1 õlg lahti).
• Ühenda varrukad käeaugukaartele
• Õmble pikalt varrukas+küljeõmblus
• Ühenda seelik kehaosale
• Palista varrukad ja seelik 2cm palistusega, õmble kattemasinal või topelnõelaga.
NB! Kui õmbled kleiti suunaga mustriga kangast, siis tuleb seelik lõigata kahes osas. Ära unusta küljeõmblustele õmblusvaru lisamast.
Siis tuleb seelik küljeõmblustega ning muster ei jää seljataga tagurpidi.
Vaata lisaks minu youtube’i videosid “Trikotaaži õmblemine tavamasinaga” ja “Särgi kaelakaar soonikuga“
NB! Piltidel olevad näidiskleidid on tehtud kattemasina ja kantimishuuliku abil. Kattemasina palistuse saad asendada tavamasina kaksiknõelaõmblusega ning kaelakaarekandi teha näiteks soonikust jälgides ülalmainitud youtube’i õpetust.
Mõnusat õmblemist!