JAN.19 – Mantli koosõmblemine

Mantlite õmblemine on üks minu lemmikuid – mantli õmblemise juures on tarvis nii peent käetunnetust kui ka mehelikku rammu. Samuti on äraütlemata mõnus aurupressi all oleva villakanga lõhn (peaaegu nagu soojad kaneelisaiad ahjus).

Mantli õmblemisel on aga päris palju nüansse, et mantel ka kena ja vastupidav välja tuleks. Mitmed neist on mantli sisse peidetud, kuid omavad suurt efekti.

Nüüd olen valmis oma teadmisi ja kogemusi edasi andma ning alustan uue aasta alguses mantli koosõmblemisega. Kuna mantli õmblemine on suur töö on osalejaid maksimum 4 inimest.

Et pea oleks värske ja jaksu jaguks õmbleme laupäeviti kella 10.15-14.15.
V.a. teine kohtumine, mis toimub individuaalselt – sel kohtumisel lõikame mantli välja ja räägime õmblusvarudest, tugevdamisest, prooviks ette valmistamisest.

Mida teeme?

  • 12. jaanuar – räägime üldiselt mantlite tegumoodidest, terminoloogiast, valime lõike (ajakirjadest, võib ka ajakirja kaasa võtta), võtame mõõdud ja vajadusel korrigeerime lõiget, materjalisoovitused ja kangakulu vastavalt mantli tegumoele, abimaterjalide soovitused.
  • 14-25. jaanuar – lepime kokku individuaalse aja mantli välja lõikamiseks ning seal juures räägin individuaalselt ka detailide tugevdamisest ja prooviks ette valmistamisest.
  • 26. jaanuar – esimene mantliproov, prooviparanduste tegemine, tugevdamine, taskute õmblemine, katteriide õmblemine
  • 2. veebruar – taskute õmblemine, voodri lõikamine, krae õmblemine
  • 9. veebruar – krae õmblemine, varrukate õmblemine
  • 16. veebruar – allääre õmblemine, pressimine, lõppviimistlus

Töö järjekord võib vastavalt mantli tegumoele muutuda. Samuti on kindlasti oluline osa kodus tehtaval tööl – selle maht sõltub mantli keerukusest ning õmbleja töötempost.

Vahepeal saab turgutuseks teed ja kohvi ning midagi magusat.

Alustame laupäeval, 12. jaanuaril kell 10.15!
Kursusel on maksimum 4 osalejat.
Osaluspanus on 240€, registreerimistasu 40€ (sisaldub hinnas).

Toimumiskoht on minu ateljee Tallinnas, Pärnu mnt 142 aadressil.

Registreerimiseks või lisa küsimuste küsimiseks kirjuta mulle sales@ruthsotnik.com

Peale mantli õmblemist on villase keebi õmblemine käkitegu!

Õmblemiseni!