Ideid avara, sirge pluusi modelleerimiseks
Praegu on veel moepildis aktuaalne nö oversize pluuside, kleitide, mantlite kandmine. Seepärast ei olnud väga keeruline leida ideid, kuidas lihtsat lõiget eri moel kasutada. Et asja veel lihtsamaks teha võtsin ette ühe oma lemmikpoe, millel nüüd ka e-pood – snob.ee. Edasi viitangi nende toodetele ning kirjeldan, millise lõikega paistab tegu olevat.
Valisin välja kolm pluusi ja kolm kleiti, et oleks ikka valikut.
Et postitust paremini mõista vaata kindlasti lohvaka pluusi konstrueerimise õpetust nii sõnas, pildis kui ka videos!
Pluusi modelleerimine
Selle pluusi/pulloveri puhul on õlapikkus lühem, kui minu antud variandil. Samuti ei ole esidetaili kaelakaar nii sügav. Nii varrukad kui kaelakaar on eriilme saamiseks kanditud laia kandiga. Loomulikult mängib rolli efektne muster. Alläär on figuurne. Tundub olevat igati mõnus kudum.
Selle pluusi puhul on õla ehk varrukapikkus veel lühemaks toodud ning varrukasuu lihtsalt puhtaks õmmeldud. Kaelakaares aga jälle lai kant, mis pluusile iseloomu annab.
Ka sellel pluusil on lühem õlaõmblus (vaid paar cm pikem kogu pluusi laiusest), kui mina andsin ning juurde on õmmeldud ka eraldi varrukas. Kaelakaar on tunduvalt laiem ning seljaosas kena nööbiga suletav sisselõige.
Kleidi modelleerimine
See on päris äge kleit, aga kui muster ja väike kummidetail seljal kõrvale jätta siis ka väga lihtne kleit. Kaelakaar on veidi laiem, kui minul antud. Varruka-, õlaõmbluse pikkus tundub sarnane olevat ning varruka otstes paari cm laiused kandid. Pluusile pikkust juurde ning kumm vööjoonele õmmelda ja voila! Kindlasti kontrollida ka puusaümbermõõtu.
Jällegi üks lihtne ja armas kleidike. Õlaõmbluse pikkus tundub sarnane, aga üldine laius tuleks võtta umbes rinnaümbermõõt +10cm või pigem vähem. Siin hakkab juba rinnaümbermõõt rohkem rolli mängima. Minu antud pluusil on rinnaümbermõõt 100cm ning see võib väiksema suuruse kandjale kindlasti väga väga laiaks jääda. Seelik on vist a-lõikeline, seega klassika.
Väikeste muudatustega on võimalik teha ka taoline hõlmikkleit. Varrukas/õlaõmblus on veelgi pikem ning ette on lisatud ülekäik, mis sujuvalt kaelakaareks üle läheb. Kaelakaare sügavus paistab sarnane olevat. Seelik jällegi a-lõikeline ning keskel on vist lai vöö? Igatahes on kleit läbilõikega vööjoonelt ning parajalt avar.
Kokkuvõtteks
Päris väikeste muudatustega on võimalik saada väga erinevaid tulemusi. Variante on nii pluusideks kui kleitideks. Sellise lohvaka stiili puhul on igapäevase kandmise heaolu ning istuvust silmas pidades vaid üks reegel – kangas olgu hästi langev. Kindlasti saaks omapäraseid tulemusi ka jäiga kanga puhul, aga ilmselt saaks sellest rohkem moelavadele või eriüritustele sobiv ese.
Selline lihtsustatud konstruktsioon ei pruugi sobida ka väga rinnakatele – sõltub kangast ning kasutatud avarusest.
Kui pluus konstrueerida veidi kitsam (a’la Rü +6cm) saab edukalt valmistada ka läbilõikega kleite. Seelikuosa konstrueerimiseks vaata minu varasemat õpetust.
2 Comments
Suur aitäh sulle, sest just kaupluse Snob pakutut olen käinud poes piidlemas selle mõttega, kuidas neid kauneid ja kalleid asju ise järele teha 😀
Jah, neil on ägedad tooted! Lõigetega saab veel hakkama, aga materjalide leidmisega juba keerulisem.