Miks lastele ise riideid õmmelda?

Koostasin just lasteriiete õmblemise konspekti ning jõudsin sinnamaale, et oli aeg kõik otsast lõpuni läbi lugeda. Mõtlesin siis, et konspekti esimene lehekülg oleks igati tore lugemine nendele, kes vajavad veel viimast tõuget, et enda lastele ise riideid õmblema hakata.

 

Selline see esimene leht konspektist siis sai:


Lastele on väga lahe õmmelda ja seda ka päris mitmel põhjusel peale kalli ja tänusõnade.

♥ Lastele on võimalik teha väga ägeidaid riideid päris väikese kangakuluga.

♥ Ilmselgelt saab teha väga nunnusid ja fantaasiarikkaid riideid, mida ehk ise enam selga panna ei söandaks.

♥ Ise õmmeldes saab nutikalt juurde planeerida ka kasvuvaru.

♥ Üldjuhul jääb ka riiete parandamiseks üle kangajupikesi.

♥ Loomulikult on suure tähtsusega ka riietesse peidetud armastus.

Ise õmmeldes saad tähelepanu pöörata ka just nendele nüanssidele, mis just Sinu lapsele olulised on – olgu selleks siis ainult mugavus või ka materjalid (tundlik nahk) või hoopis stiil (lemmiktegelastega riided).

Mugavus on kindlasti lasteriiete juures alati eriliselt olulisel kohal. Selleks on trikotaažkangad ideaalsed – piisav liikumisruum, parajad pikkused (ei jää liikumisel ette), avarad kaelused (saab end ise riietada). Ja ka mugavus emale – kui tead, et püksipõlved lähevad KOHE katki, siis võib ju nendele kohe ka põlvelapid peale õmmelda ning need võimalikult tugevaks teha.

Ise õmmeldes saab suuremat rõhku panna ka lapsesõbralikkusele – hästi toimivad lukud, mis ei tee haiget. Sildid, krõpsupaelad, mis ei kraabi. Samuti tasub mõelda kangaste päritolu peale – eriti mis puudutab kangatöötluseid ja värvimist ning ka lumivalgeks pleegitamist. Nii keemiliste töötluste jääkide eemaldamiseks kui ka hilisema kokkutõmbumise vältimiseks tasub kangas alati enne õmblema hakkamist läbi pesta.

Nipp! Raglaanvarrukad topeltlaia mansetiga on väga hea variant, kui soovid, et laps saaks pluusi, jakki, pusa kauem kanda.


Oktoobris alustav lasteriiete grupp on juba täis, kuid lisasin äsja novembrikuusse ka õhtuse grupi!
Nagu ma ka oma kogemustest tean, siis laste kõrvalt kodus on vahel päris keeruline midgi uut õppida. Seepärast ongi hea kursusel baasteadmised selgeks teha ning siis saab kodus juba lastega mängimise kõrvalt neile ka midagi toredat selga vuristada.

Kas kohtume novembris?

Trikotaažist lasteriiete õmblemine – november

You may also like

Leave a comment

Your email address will not be published.