Meisterdamine: Juustualus

Juba ammu aega tagasi nägin internetiavarustes neid lahedaid juustualuseid, kuhu ise kriidiga peale saab kirjutada. Poest ostes ju tead, mis juust on mis, aga kui lahti lõigata, siis välimuse järgi on tihti üsna keeruline aru saada – okei, mõnel on rohkem auke, mõni pehmem, mõni kõvemat sorti ning eks ka värvitoonis ole erinevusi, aga kas nüüd on tegu näiteks noore Goudaga või vanaga ma nüüd silma järgi küll vahet ei tee. Seepärast mõtlesingi lõpuks ometi endale ka sellise kriiditahvel-juustualuse teha. Esialgu küll väikese, et näha, kas ma tegelikult ka seda kasutama hakkan!

Igatahes leidsin endale vanast heast Uuskasutuskeskusest 0,50€ eest Stockmann Casa puidust aluse ning Vunderist sain tahvlivärvi ning laia pintsli. Otsisin just puidust alust, sest puidu struktuur lisab väikese lisanüansi. Ega siis muud, kui töölaud valmis ja pintseldama!
Pakendil soovitatakse peale kanda 3-4 kihti värvi. Mina piirdusin 3 kihiga, sest see tundus täiesti piisav. Iga kiht kuivad kuskil 2h, seega Õhtul alustasin ning hommikuks oli alus kuivanud ja valmis. Väikese eelarvamusega toimus selle esimene pesemine, sest miskipärast kartsin, et värv võib hakata maha tulema, aga kõik oli 5+ korras. 
Siiamaani olen alust alles ühe korra kasutanud, aga minu meelest on see täitsa praktiline ese. Must šikk alus sobis punase veiniga õhtu juurde imehästi!
Veini ja juustu kõrvale kuulasime veelkord kinoskäigust mõjutatuna Whiplash’i. Soovitan soojalt seda kinno vaatma minna. Draamat, pinget ja head jazzi küllaga. Selle filmi vaatamisest tuli jälle peale suur jazzi kuulamise himu ehk peaks isegi vinüülimängijale üle aasta hääled sisse lööma. Seniks head kuulamist ja meisterdamist!

You may also like

Leave a comment

Your email address will not be published.